Се кладел дека ќе изеде 50 јајца – сега е мртов!


Двајца пријатели во Џаунпур (Индија), отишле заедно на еден пазар да појадуваат кога наеднаш почнале да се расправаат.

Тогаш тие започнале необичен предизвик: кој успее да изеде 50 јајца, од другиот ќе добија 2.000 рупии (околу 25 евра).

Субаш Јадав (42) успеал некако да изеде 41 јајце, но после тоа се онесвестил.

Тој бил итно пренесен во болница, но починал чим пристигнале.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1