Се појави Сашо Мијалков – сам дојде во обвинителство, бил изолиран поради висока температура


Сашо Мијалков е во Македонија. Самиот се појави во обвинителство за организиран криминал, да го земе решението и ќе замине во домашен притвор.

Рече дека бил во изолација заради висока температура.

Мијалков го пречека екипа на „24 Вести“ за кој даде изјава.

– Јас кога ќе дадам збор, не го погазувам. Еден ден бев во изолација и гледајте што се случи – вели Мијалков за телевизијата.

Мијалков кажа дека дека не избегал, туку во текот на вчерашниот ден бил во излозација поради здравствени причини.

Тој им се извини на граѓаните, на премиерот, Владата и на сите други институции за непријатностите што биле предизвикани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1