Се преврти мискер за бетон – Плетвар блокиран неколку часа (ФОТО)


Мисксер за бетон денеска попладне се превртел на планиснскиот превој Плетвар. Подолг период сообраќајот бил блокиран а преминот не бил прооден бидејќи товарното возило ги блокирало и двете коловозни ленти. Несреќата се случила околу 14 чаот. Нема информации за повредени.
По расчистувањето на патот, сообраќајот е нормализиран.

Фото – Прес24

1922441102033218414681647352652395382998736n_0

10259322102033218403881371151768792475150645n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1