Се роди бебе со алкохол во крвта – имало 4,5 промили


Во Томашув Мазовецки, Централна Полска се роди бебе се роди со 4,5 промили алкохол во крвта, објавија локалните медиуми медиуми.

bebe alkoholВо Томашув Мазовецки, Централна Полска се роди бебе се роди со 4,5 промили алкохол во крвта, објавија локалните медиуми медиуми.

Новороденчето е во критична здравствена состојба.

Бебето се родило две недели пред време. Пијаната 24-годишна мајка се онесвестила во продавница за алкохолни пијалоци и била однесена во болница.

Жената имала 2,6 промили алкохол во крвта кога била породена со царски рез. И нејзиниот живот е во опасност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1