Се самоубил судија во Велес


Околу 14,30 часот се самоуби екс судијата Бојчо Весов.

police-lenta-500Тој според неофицијалните информации го сторил со пиштол, во неговиот дом, пренесува локалниот портал tirekovmirece.com.

Кога дошле екипите на Итната помош, веќе било доцна, Весов бил починат. Екипите на СВР Велес се на местото на настанот по што ќе излезат со официјална информација.

Тој до пролетта минатата година. месец мај,  беше судија во Основниот суд во Велес, каде мина поголем дел од работниот век. меѓу колегите и пријателтеи важеше за добар  првник, судија, колега и човек, кој и покрај пензијата често знаеше да дојде во судот и помогне на помладите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1