Се венчале Филип и Александра: Брена стана свекрва


Стефан Живоиновиќ се шокирал кога видел дека пејачката го мемеорирала неговиот брат во телефонот под името „Маж ми“.

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ се венчале! А дека се маѓ и жена знаат само тие двајцата, а неодамна дознал и Стефан, братот на Филип, средниот син на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ.stefan-zivojinovic-aleksandra-prijovic-filip-zivojinovic-lepa-brena-foto-1477260209-1019017-520x351

Во телефонот пејачката го завела Филип како „Маж ми“, а тој неа како „Жена ми“.
На забава на која сопственичката на Гранд пеела „Јас немам друг дом“, Александра му се јавила на Филип и му пеела, Ѝ се придружил и деверот, кој бил изненаден кога видел како е запишан Филип во именикот.stefan-zivojinovic-aleksandra-prijovic-filip-zivojinovic-lepa-brena-foto-dam-1477260209-1019015-520x351

-Маж, а, маж?! Маѓ и жена, мачка печена! Ви честитам, фала што ни јавивте, се пошегувал Живоиновиќ и ѝ запалил цигара на снаата, а фолкерката додала.
-Филип ми е маж, чисто да се знае! А ти, малечок подобро помогни ми да му отпееме уште една песна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1