Семејството за таткото монструм: „Нека гори во пеколот“ – замалку ќе го фрлеле и 2 годишното детенце


35-годишниот Борислав Зорниќ кој си го уби бебето старо 15 дена, веројатно нема да биде осуден, но ќе се лечи и ќе се испитува дали бил адекватно лекуван. Тој повеќе пати бил во психијатриска установа.

Според последните информации на српските медиуми, убиецот се скарал со сопругата, го зел своето бебе во раце и го фрлил од втор спрат. Потоа, го земал и своето двегодишно детенце за рака, но сопругата која уште била во шок успеала брзо да реагира и да го земе детето, по што го зела и нивното 4 годишно дете и избегала кај соседите од рацете на убиецот.

tatko.jpg-500

Се претпоставува дека таткото монструм си го задавил бебето пред да го фрли од прозорецот, но тоа ќе го докаже обдукцијата, а сето тоа го направил во момент на растројство.

СОседите ја примиле мајката со децата, па така се спречило да настане поголема трагедија.

-Изгледше како да не е свесен што направил. Билјана брзо ги земала децата и избегала од станот. Се уште се не ни раскажала се, бидејќи сеуште е во шок. Свесна е за се што им се случило, а и нејзините деца чувствуваат дека не е нешто во ред. Цело семејство е шокирано. И неговите родители и постариот брат. Биле кај Билјана и децата и никој не може да поверува што направил. Не сакаат да служнат за него. Нека гори во пеколот и нека остане доживотоно во затвор, вели пријател близок до семејството на Билјана.

Тој вели дека ништо не укажувало на оваа голема трагедија.

-Борислав потекнува од имотно и угледно семејство, а родителите му биле разведени. Татко му дури бил и функционер и бил оженет по втор пат. За мајка му се слушало дека имала некои здравствени проблеми. Колку што знаеме тој немал долгови, а татко му неодамна му купи и стан. Имаше свој сопствен бизнис, но не му одеше баш најдобро, вели негов познаник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1