Шест отсечени глави пронајдени на улица во Мексико


Полицијата во мексиканската сојузна држава Сонора соопшти дека биле пронајдени шест отсечени глави во преносен фрижидер, оставен покрај пат.
Идентитетот на убиените не е соопштен, а исто така, не е познато и дали се пронајдени нивните тела.
Главите биле пронајдени вчера во близина на градот Обрегон. Наркобандите често пати оставаат отсечени глави како знак за предупредување на ривалите или властите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1