Што му се случило на Новак Ѓоковиќ , одговорот е неверојатен


На социјалните мрежи веќе неколку дена се појавуваат наводни фотографии од тенисерот број еден во светот , Новак Ѓоковиќ , но далеку постар.

Сепак , на крај е утврдено дека станува збор за неговиот двојник , американскиот режисер Мајкл Енглер.

Иако се родени на различни континенти, во различни години, а нивните кариери немаат допирни точки , никој не може да ја оспори нивната неверојатна сличност.

Енглер е 60-годишен американски телевизиски и театарски режисер и сценарист. Тој е познат по својата работа на серијалот „Сексот и градот“, „Даунтон опатија“ и „Два метра под земја“, додека на Ѓоковиќ не му треба големо претставување .

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1