Силен земјотрес ги стресе Хрватска и БиХ


Земјотрес со магнитуда од 4,5 степени во 11:25 часот ги стресе Хрватска и Босна и Херцеговина.Според податоците од Европско медитеранската сеизмолошка опсерваторија, земјотресот е на длабочина од 6 километри со епицентар на границата меѓу Хрватска и БиХ.

croatia-640x309

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1