Силно невреме во Србија – загинаа баба и дедо , внуките повредени ,едната критично (ВИДЕО)


Според српските медиуми , две лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот Нови сад кај клучката кај Инѓија.

Во несреќата се повредени три деца. Во несреќата се судриле авотмобил и камион и настрадале патниците во автомобилот со австриски регистерски таблички.

Загинале дедо и баба чии внуки биле во возилото со нив во моментот на несреќата.

Според првичните информации, станува збор за близначки на возраст од 10 години и девојче на двегодишна возраст, кои се повредени , а една од нив е во критична состојба.

„Една од близначките е сериозно повредена и е на интензивна нега. Најмалото дете е задржано на прегледи, но нема сериозни повреди “, изјавиле од Брза помош за српски Телеграф.

Според неофицијалните информации, тие биле во стоп лентата на автопатот, а кога сакале да се вклучат во сообраќај, биле удрени од камион.

Се верува дека сообраќајната несреќа е предизвикана од силен ветер сличен на торнадо што го погодил Инѓија и околината.

Несреќата се случила во правец кон Белград.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1