Сите воздивнуваат по неа, таа е убавицата од спотот за хитот „Despacito“


Хитот на Луиса Фонси со музиката и со спотот ги руши сите летни рекорди. Досега е прегледан 2,3 милијарди пати, а во хитот публиката ужива и во глетката на секси бринетата која танцува во спотот и заведува со жешките панталончиња.

Се вика Зулејка Ривера и има триесет години. Родена е во Порторико, а во 2006 година беше Мис Универзум и круната ја понесе со само 18 години.

Освен што се занимава со манекенство, Зулејка е водителка, танчерка, но и актерка која се појавува во сапуницата „Чоколадо“. Во долгогодишна врска е со кошаркарот Хозе Хуан Бареа, со кого во 2012 година го имаат синот Себастијан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1