Скопјанец се фрлил во Вардар во Карпош – се одвивала вистинска спасувачка драма


Обид за самоубиство попладнево се случил во Скопје во близина на мостот Обединети нации, пренесува Курир.

most karposКако што пишува порталот, 63-годишниот скопјанец Ц.Т. околу 17:30 часот се фрлил во водите на реката Вардар, обидувајќи се да си го одземе животот.

За среќа скопјанецот не успеал да се самоубие, бидејќи набрзо бил изваден од водите од страна на случаен минувач, по што без повреди е пренесен во ГОБ „8 Септември“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1