Славиша Ѓукановиќ се разбуди од кома


Српскиот ракометен голман Славиша Ѓукановиќ се разбуди од вештачката кома во текот на денешниот ден.

Ѓукановиќ во понеделникот доживеа срцев удар за време на тренинг, а од вчера беше во кома.

Претставници на неговиот клуб Пеј Д‘Екс од Франција соопштија дека состојбата на Ѓукановиќ е стабилна.

Голманот има 38 години и на последното Европско првенство во Полска беше во составот на репрезентацијата на Србија. Тој во Франција бранеше за екипите на Ница, Бордо и Сан Рафаел и 15 сезони настапува во франуски екипи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1