Следува нов неработен ден и продолжен викенд


Денот на Македонската револуционерна борба, 23 Октомври (недела), односно 24 октомври 2016 година (понеделник), е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните на Република Македонија им го честитаат Денот на Македонската револуционерна борба.makedonija zname

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1