Снежна олуја во Њујорк: Снег и мраз буквално го опколија Менхетн (Видео)


Снежна олуја која донесе неверојатно ниски температури ја заледи дури и реката Хадсон. Централ Парк е потполно прекриен со снег Неверојатно ниските температури му дадоа на Менхетн еден потполно друг, до сега невиден изглед.Дури 20 лица починале од хипотермија.576915_njujork-foto-profimedia-6_ff

Метеоролозите најавуваат толку ниски температури во во наредните недели.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1