Со Зоља упаднал во брза помош во Белград и барал да го прегледна посебна докторка


Маж на 54-годишна возраст изутринава со ракетен минофрлач упадна во зградата на Брзата помош во Белград и инсистирал да биде прегледан од портпаролката на Брзата помош Нада Мацура.

Nada-Macura004-Photo-E-Stock-zolja-830x553Гневниот маж барал да го прегледа портпаролката на Итната помош, Нада Мацура. Мацура во тој момент не била во амбулантата, а за среќа немало ни пациенти, па била избегната трагедија.

Двајца техничари успеале да го совладаат напаѓачот, а набргу пристигнала и интервентна единица на белградската полиција која веднаш го привела.

Мажот се заканувал на персоналот, по што двајца техничари успеале да го совладаат. Полицијата пристигнала брзо и мажот бил приведен. мажот се шетал низ градот со ракетниот фрлач, но никој не го сопрел.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1