Советот на општина Тетово прогласи тридневна жалост


Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи изрази сочувство до сите граѓани на Тетово денеска на прес-конференција во општината.

Таа информираше дека прогласена е тридневна жалост во Тетово.

-Како што веќе бевте информирани, се одржа седница на Советот. Дадени се три дена жалост, и исто така додека ги добиеме официјалните информации во однос на идентитетот на жртвите од енергентниот фонд што го имаме како општина Тетово ќе интервенираме до тие семејства, рече Теута.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1