СП Русија: Тепачка на „Откритје арена“ – осумина „кариоки“ тепаа српско семејство


Додека се играше дуелот од Е групата на Откритје арената во Москва настана тепачка помеѓу српските и бразилските фанови. Во тепачката учествуваше и жена која според информациите не е повредена и се се заврши со интервенција на редарите. Бразил на крајот славеше со 2-0 против Србија.

Додека на една трибина на стадионот во Москва каде играа Србија и Бразил, осумина „кариоки“ тепаа српско семејство останатите си гледаа сеир, а еден дури се обиде да „ќари“ Бразилка….

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1