Српски хакери соборија над 200 турски сајтови – Сликата на Марко на сите страници!


Српските хакери денеска хакирале повеќе од 200 турски сајтови во знак на одмазда за убиството на навивачот на „Црвена Ѕвезда“, Марко Ивковиќ.

srpski-hakeri-oboreni-turski-sajtovi-1417117409-593932-620x396

На сите хакирани сајтови стои пораката дека тоа го сториле српски хакери, како и дека датумот 22 ноември, никогаш нема да се заборави.

– Терористи, убивате српски деца! Нема да помине неказнето! Ве чекаме во Белград!. Ќе се пролее крв, ќе има одмазда! – стои на сите 200 хакирани турски сајтови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1