Стопиран прометот преку Македонска пошта


Стопиран платниот промет во земјата и во странство преку Македонска пошта.

Директорот Рустеми вели дека од утринава граѓаните и правните лица кои сакаат на вршат уплати преку Пошта, не можат да го сторат тоа, затоа што имаат склучено договор со Еуростандард банка.

Со пропаѓањето на Еуростандард, се додека не се склучи договор со друга банка, не смее да врши платен промет.

Како ќе продолжат со работа, ќе одговарат попладнево на прес конференција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1