Струјата и бензинот треба да се ЏАБЕ!! – документарецот Thrive обелоденува зошто (Видео)


thrive

Струјата и бензинот треба да се џабе – бесплатни за сите граѓани. Кој и зошто ова го сокрива од народот на земјината топка?????? Документарниот филм ,,Thrive,, одговара на сите овие прашања.

Интересно е што авторот Foster Gamble е всушност богат наследник.

неговиот татко James Gamble,  познатиот произведувач на сапуни  му го оставил целото богаство и компанијата, но Фостер одлучил да тргне по пинаков пат и да ја открива вистината.

Дипломирал на престижниот Принстон.

Филмот е поставен на youtube каналот во април годинава а веќе го гледале 1 милион и 400 илјади луѓе.

Ова е официјалниот сајт на филмот каде има повеќе информации за спроведените истражувања за кои се говори во филмот. http://www.thrivemovement.com/

Ова е комплетниот докумантарен филм – вреди да се погледне

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1