Судот утре ќе одлучи за жалбите за притворите за „Титаник“


До Кривичниот совет доставени се сите жалби на Специјалното јавно обвинителство во врска со решенијата на судија на претходна постапка да не додели мерка притвор на осумтемина осомничени во предметот „Титаник“.

Кривичниот суд најави дека ќе одлучи за жалбите во рок од 48 часа. Освен СЈО кои се жали што притвор не е доделен, жалба има и Едмонд Темелко за мерката да се јавува во судот еднаш неделно. g_osnoven-sud11

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1