Свекорот со пиштол ја тепал снаата


Вистинска семејна драма се одвивала во гостиварското село Врапчиште каде свекор ја претепал снаата со пиштол.
Драмата се одвивала вчера попладне кога 25-годишната Е.А. од селото која престојувала кај своите родители со малолетните деца, била претепана од 49-годишниот свекор А.А. кој дошол и започнал расправија, потоа извадил пиштол и со него почнал брутално да ја удира.

За кусо време на местото пристигнале полициски службеници на СВР Тетово-Полициска станица Гостивар, А.А. лишен е од слобода, одземен му е пиштолот. Свекорот ќе одговара за делото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1