Tag Archives: ucinok

Лекарите за утре најавија протест пред Влада

Со протестен марш од фонтата во градски парк до владата лекарите и здравствените работници ќе го изразат својот револт за исплатата по учинок.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1