Tag Archives: advokat

Киднапиран сум, ме донесоа на Косово, соберете 32000 евра – Адвокат од Скопје исценирал киднапирање

МВР ќе поднесе кривична пријава против К.М.(35) од Скопје – “Лажно пријавувил дека го киднапирале и однеле на Косово, за да собере пари од семјството за наводен откуп.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1