Tag Archives: kapetan

Три вооружени напади на Косово.

Околу 1.30 часот утрово, непознати лица пукале на КЕП банката и локалната радио станица. Половина час подоцна пукано и на куќата на капетанот на косовската полиција во Зубин Поток, Дража Божовиќ.

______________________________________________________________________________________________________

Капетанот на Коста Конкордија бара 50.000 евра за интервју

Капетанот кој ја удри и потона Costa Concordia, и во која несреќа загинаа 32 лица, решил да ја уновчи својата приказна. Бара 50.000 евра за интервјуто што би го дал на заинтересираните телевизии и весници.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1