Tag Archives: kapsula

НАСА направи капсула за пат на Марс

Американската вселенска агенција НАСА направи уште еден „мал чекор за човештвото“. Ја претстави капсулата „Орион“, малото летало кое ќе биде „превозно средство на астронаутите до Марс по 2030 година.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1