Tag Archives: невработеност

Македонија прва во светот, но по невработеност!

Заедно со Конго, Судан, Белорусија и Јапонија, Македонија ја дели истата судбина, има најголема невработеност, пишува американскиот медиумски сервис „Си- Ен- Ен“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1