Таксист се обидел да силува млада девојка


Во вторникот, во 12 часот во Полициската станица Центар, Л.К.М.(22), пријавила обид за силување од такси возач.

Имено, според нејзината пријава таксистот во неделата околу 00,30 часот во Скопје, се обидел да ја силува, но тој не успеал во намерата.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1