Трик на Џејми Оливер: Како за 1 минута да исцедите лимон, и тоа до крај!


За да исцедите сок од лимон до крај, погледнете го видеото на познатиот готвач.

limon2

 

Кога сакате да направите лимонада, често многу сок останува во лимонот. Познатиот готвач Џејми Оливер покажал како може да се исцеди лимонот до крај за помалку од една минута

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1