Тројца малолетници исчезнати


Тројца тинејџери, две девојки и едно момче, се пријавени за исчезнати во три различни градови во Македонија.

Во Тетово татко пријавил дека неговата 16-годишна ќерка излегла од дома и се оддалечина во непознат правец.

Во Куманово, пак, родител пријавил дека исчезнал неговиот 16-годишен син.

Третиот случај е регистриран во Струмица, каде исто така татко пријавил дека неговата ќерка на возраст од 15 години од домот се оддалечила во непознат правец.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на малолетниците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1