Црвенковски не сакаше да ја тужиме Грција, дури и ни наштети (ВИДЕО)


milososkiЦрвенковски не сакаше Македонија да ја тужи Грција пред Меѓународниот суд на правдата велејќи „и што ако ја добиеме таа тужба, зошто ни е потребно Македонија да ја тужи Грција пред меѓународниот суд на правдата.“

NetPress

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1