Црвено небо над Македонија – на што предупредува оваа појава?


Пред заоѓањето на Сонцето жителите на цел Балкан имаа прилика да уживаат во спектакуларната глетка на небото.

Социјалните мрежи се преплавени со фотографии од оваа прекрасна глетка…Но оваа прекрасна појава има поинакво значење, пишува Курир.crveno-nebo

Метеоролозите велат ваквата појава ни навестува дека ќе имаме ладна зима не само кај нас туку и во цела Европа.

Странските метеоролози најавуваат ниски температури и силна зима до крајот на февруари.

Дали овие прогнози се точни останува да видиме во текот на месецов.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1