Турист почина во комплексот „Св.Наум“ во Охрид


Вчера во 15 часот во Полициска станица Охрид, од екипа на Итна медицинска помош било пријавено дека во комплексот „Св.Наум“ во Охрид починал Р.Ј.А. (66) од Република Холандија.

Констатирана е смрт без траги на насилство.

Најверојатно смртта настапила како последица од срцев удар. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид.

По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот нема да се врши обдукција

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1