Убиецот на Лука ќе лежи 10 години затвор


Триесет и три годишниот Марко Миличев вчера е обвинет дека на 25 јули предизвика тешка сообраќајна несреќа во која загина 21-годишниот Лука Јовановиќ, дознава српски Ало.luka

Тој ќе се терети за тешко дело против бебедноста на јавниот сообртаќај, ќе биде казнет за непружање на прва помош на лицето кое е повредено во сообраќајната несреќа, за што му се заканува од 10 години  и 11 месеци затворска казна.

Покрај Марко, обвинет е и неговиот кум Братислав Вешовиќ Вешо и таксистот Саша Јанковиќ, кои се теретат за помагање.

На Миличев вчера му беше продолжен притворот кој му е одреден на 19.август. За Миличев  беше распишана потерница, бидејќи беше во бегство, и беше усапсен на  29. август во Кина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1