УЈП го продолжи рокот за поднесување даночна пријава


Иако рокот истече на 31 декември 2018-та, Управата за јавни приходи го продолжи рокот за регистрирање на даночна пријава од страна на граѓаните откако огромен дел од даночните обврзници не го сториле тоа навреме.

Регистрацијата ќе може да се направи и утре и наредните денови, велат од УЈП за 24 Вести. Даночниците ќе се обидат да стапат во контакт и со тие кои воопшто не покажале интерес бидејќи, како што велат од Управата, не им е целта да казнуваат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1