Утре е неработен ден


За граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија, утре (28 август) е неработен ден.

bogorodica

Утре се слави празникот Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица).

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православната вероисповед им го честита празникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1