Утре и во петок бесплатно паркирање во Центар


ЈП Паркинзи на Општина Центар ги известува граѓаните дека за време на претстојните празници, на „Св. Кирил и Методиј“ Ден на сесловенските просветители и во петок на „Духовден“, гражаните ќе моѓе бесплатно да ги паркираат своите возила на паркиралиштата со кои стопанисува претпријатието, информираат од Центар.

Редовната наплата за паркирање и издавање на договори во Дирекцијата на ЈП ПОЦ ќе продолжи на сабота со вообичаено работно време.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1