Велија Рамковски одговара – ќе има ли повторно А1 ТВ


Сопственикот на поранешната А1 телевизија, Велија Рамковски, во изјава за Пресинг ТВ ги негира натписите во некои медиуми дека телевизијата наскоро повторно ќе се отвори. Вели дека кампањата и воведувањето на новиот бренд и ребрендирањето во А1 на телекомуникацискиот оператор ВИП нема врска со телевизијата.

Тоа нема врска со телевизијата А1 иако е добра анкета и показатал колку на граѓаните навистина им фали телевизијата“, вели Рамковски во изјава за Пресинг ТВ.

Сепак, Рамковски потврдува дека се прават максимални напори за повторно рестартирање на телевизијата без притоа да прецизира кога тоа би се случило.

Целиот текст прочитајте го на Прессингтв.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1