ВИДЕО: Босанец говори 56 јазици


Мухамед Мешиќ од босанскиот град Тузла е своевиден вистински феномен, бидеќи говори 56 јазици.bosanec

Овој 32-годишен босански генијалец на само 16 години станал општински советник. Освен тоа, тој е и јапонолог и хебреист, а во 2010 ја добил и престижната „Бреинсворк“ награда.

3борувајќи за неговото полиглотство, тој вели дека тајната околу сето тоа е едноставна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1