ВИДЕО: Даниел низ солзи, првпат не ги разочарав родителите!


Победникот на првиот регионален Х Фактор Даниел Кајмакоски низ сози кажа дека ова е голем успех за него и смета дека конечно неговите родители ги направил горди на него.

danielllСиноќа, новинарите на Блиц разговарале со Даниел и тој по еуфоријата на прогласување искрено им објсни:

-Премногу пати се откажував од своите соништа, и ме следеше чувство дека на секој чекор се повеќе ги разочарувам своите родители. Меѓутоа ова е моја награда дека се ми се исплатеше – рече Даниел.

Погледнете ја овде неговата изјава за “Блиц“:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1