Видео: Драма во Белград – Војник едвај се извлече од џипот кој го однесе надојдената вода


vosjska-srbije-poplave-foto-youtube-1400251430-497869И војската во Србија која им помага на настраданите во поплавите се најде во неволја.

Камион на Армијата и џип буквално беа однесени за секунда од надодјената вода.

Војникот беше во џипот и откако целиот го прекри вода – успеа да излезе и да се качи на кровот на возилото.

Ова се случувало во населбата Раковица во Белград

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1