ВИДЕО+ФОТО: Гори Атина!


Цела Атина е во чад, поради силниот ветар, кој го распламтува пожарот кој беснее.pozar3

Три села се евакуирани на полуостровот Пелепонез , поради тоа што утрово ги зафатил шумски пожар, проследен со силните ветришта.pozar

Силен пожар избил и во предградието на Атина, а над градот се гледа голем и густ дим.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1