Видео: Мајка фатена на дело како си го продава бебето за 400 евра


Настанот што ја шокираше турската јавност, а го регистрирале безбедносните камери, се случил на меѓународниот аеродром Сабиха Ѓокчен во Истанбул.

majka bebeТаму безчувствителната мајка, која нелегално живеела во Турција, требала да го продаде 4-месечното бебе на жена од Германија.

Двете жени размената на бебето ја извршиле во тоалет, но проблемот се појавил кога новопечената мајка од Германија сфатила дека не може да го изнесе детето од аеродромот, по што  случајот го пријавила во полиција.

Бебето и било вратено на вистинската мајка, која била протерана од Турција во родниот Туркменистан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1