ВИДЕО: Масовна тепачка меѓу Срби и Албанци на плажа


Масовна тепачка помеѓу Срби и Албанци се случила синоќа во близина на Мала плажа во Улцин, Црна Гора, на која и претходела расправија во ноќен клуб.masovna

Како што пренесуваат црногорските медиуми, инцидентот се случил во близина на голем број локали.

Од силниот удар едно лице ја загубило свеста и останало да лежи на земја, но претепувањето продолжило.

Масовната тепачка ја набљудувале гоме број на луѓе, но никој не се осудил да интервенира и да ја смири ситуацијата.

Погледнете го видеото од оваа пресметка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1