Видео: Мигранти се обиделе да се обесат на атинскиот плоштад


Двајца бегалци вчера се обиделе да се обесат на централниот плоштад во грчката престолнина Атина.

Неколку очајни мигранти што се наоѓаат во Грција се обиделе да си извршат самоубиство со бесење на плоштадот во Атина… Пакистански државјанин за малку ќе успеал во својата намера доколку не го забележале другите бегалци.migranti5-682x341

 

“На плоштадот” Викторија “беше извршен обид за самоубиство. Веројатно на тој начин мажите сакале да го изразат својот протест против неможноста да ја напуштат Грција”, изјави претставник на локалната полиција.

Се претпоставува дека мажите се од Палестина. Според локалните медиуми со своите постапки веројатно сакале да го привлечат вниманието на јавноста кон проблемот на бегалците. Грците стравуваат дека ако Европа одлучи да ги затвори своите граници, земјата ќе се претвори во камп за имигранти.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1