Видео: Ова е експлозијата која го остави Менхетн во мрак


Во текот на ноќта дошло  до експлозија во трафостаница на фабриката за електрична енергија Con Ed по што цел менхетен остана во мрак. Според ројтерс 19 работници се  заробени во фабриката по експлозијата.

без струја останала и една болница во овој дел на градот чии генератори за струја откажале. повеќе од 200 пациенти меѓу кои 50 критично кои биле на апарати за одржување во живот биле итно евакуирани и пренесени во друга болница.

Во службата за итна помош огромен број на пријави за пожари. ВИДЕО од експлозијата на трафостаницата.

Њујорчани ќе одат пешки – поплавено метро, железница, улици – 12 мртви (Видео)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1