Видео: Ова не е сцена од хорор филм – Вака живеат македонските студенти


goceВидео снимка од една од собите во студентскиот дом Гоце Делчев – личи на сцена од трагокомичен хорор филм – но ова е реалност за иднината на оваа земја – за студентите.

Снимката е од минатата година но веќе погодувате – Ништо не е сменето!

Можеби е поправен кровот, но затоа пак сигурно пукнала некоја цевка, или пак прозорот не се затвара – а за тоалетите воопшто и да не почнеме да набројуваме што се може да не е во ред таму.

Видео – Факултети.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1