ВИДЕО: Прва снимка од апсењето на Србите во Косово – луѓето го блокираат патот за РОСУ да не ги одведе уапсените


Припадниците на РОСУ единицата утринава во околу 6 часот упаднаа во населбата Бошњачка махала и уапсија припадници на КПС од српска националност.

Акцијата е изведена во сите четири општини на Косово.

Во Зубин поток народот се собрал, а како што пишуваат српските медиуми блокиран е патот за припадниците на РОСУ да не можат да ги одведат уапсените.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1